Chińskie aparaty USG – czy naprawdę należy się ich bać?

Chiński aparat USG – czy naprawdę należy się go bać?

Chiński aparat USG – Temat który zawsze budzi wiele kontrowersji. Oczywiście zawsze znajdą się zwolennicy jak i przeciwnicy chińskich Produktów, jednak spróbujmy podejść do tego tematu bardziej merytorycznie i rozwiać Państwa wątpliwości, jak również zasugerować na co należy zwrócić uwagę podczas wyboru Chińskiego aparatu USG.

Zacznijmy od początku, czyli tego, co dzisiaj nie jest produkowane w Chinach?

Na większości sprzętów elektronicznych (nie tylko USG) renomowanych marek widnieje napis: Made in China. Ze względu na cięcie kosztów, wiele firm przenosi swoją Produkcję do Azji, lub wytwarza całe podzespoły, które są tylko składane w Europie, a jednak dalej sprzedają wyroby wysokiej jakości i ludzie nie boją się ich kupować bo są sygnowane znanymi markami -rozpoznawalnymi na całym świecie.

Skąd więc strach przed zakupem aparatu USG Chińskiego Producenta?

Trzeba się tutaj cofnąć kilka, kilkanaście lat wstecz, gdzie Produkty z Chin odstawały jakościowo od swoich europejskich odpowiedników. Problem nie leżał w kraju Produkcji, jednak w odpowiedniej kontroli jakości Produkowanych elementów. Wyroby były mniej trwałe i nie powtarzalne, co doprowadziło do powstania stereotypu na temat chińskich produktów. Jednak czasy te się bezpowrotnie zmieniły. Stwierdzenie że coś jest gorszej jakości bo jest chińskie, jest nieprawdą – pewnym utartym stereotypem, który należy porzucić w niepamięć. Szczegółowa kontrola jakości, rzetelność przy montażu podzespołów sprawiły, iż Producenci  aparatów USG z Chin, nie odstają od swoich europejskich odpowiedników. Jednym z takich czołowych producentów jest właśnie SonoScape.

Skoro nie boimy się kupować urządzeń znanych światowych marek, których Produkcja następuje w Chinach, to dlaczego nie kupić sprzętu od Chińskiego Producenta? Co powinno rozwiać nasze wątpliwości i zmniejszyć niepokój związany z zakupem chińskiego aparatu USG?

Chińscy producenci bardzo zabiegają o rynek europejski, który często jest kluczem do ich globalnego sukcesu. Szanujący klienta, czołowi chińscy Producenci zapewniają serwis gwarancyjny i pogwarancyjny na terenie Europy. Przecież nie będziemy bawić się w odsyłanie sprzętu na naprawę do Chin, tracąc czas i pieniądze z powodu konieczności wypożyczenia aparatu na czas naprawy. Co więcej, wymagają aby każdy autoryzowany dystrybutor powinien był również autoryzowanym punktem serwisowym. Oczywiście SonoScape, spełnia te kryteria, gdzie obecnie na terenie Polski, w zależności od regionu, posiada 3 dystrybutorów, z których każdy świadczy usługi serwisowe. Dodatkowo w Amsterdamie znajduje się Europejski punkt serwisowy wraz z ośrodkiem szkoleniowym, dla nowo zatrudnionych inżynierów serwisu.

Kolejnym aspektem, który powinien nas uspokoić  przy wyborze chińskiego USG jest opinia na temat danego aparatu, panująca wśród użytkowników. W dzisiejszych czasach, nie jest problemem sprawdzenie opinii panującej „w sieci” na temat interesującego nas Produktu. Jest to kolejna bardzo ważna sprawa, aby zasięgnąć języka u osób, które już użytkują wybrany model aparatu USG. Zasięgając takiej opinii możemy potwierdzić walory użyteczności i bezawaryjności sprzętu. Producenci nie mogą sobie pozwolić na sprzedaż niedoskonałego produktu, ponieważ jak mawia klasyk:  „Pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz”. Chińscy Producenci, nie mogą sobie pozwolić na zachwianie swojego wizerunku. Dużo łatwiej znaleźć informacje, o Produktach, które już istnieją na Polskim rynku od wielu lat – takim Producentem jest właśnie SonoScape. Chiński aparat USG i jego odmiany sprzedawane są w naszym kraju niemalże od samego początku istnienia firmy. Mamy mnóstwo zadowolonych użytkowników, co tylko potwierdza wysoką jakość oferowanych przez SonoScape produktów.

Następną rzeczą, której należy się przyjrzeć jest portfolio produktowe oraz nacisk danego Producenta na rozwój. Jeśli mamy do czynienia z firmą, która kompleksowo podchodzi do potrzeb klienta i ma w swojej ofercie aparaty przenośne , stacjonarne, w różnych klasach cenowych, mamy potwierdzenie, iż dba ona o nasze potrzeby i traktuje nas poważnie. Stara się dostosować swoje Produkty tak, aby każdy mógł znaleźć odpowiednie dla siebie urządzenie zarówno pod kątem użyteczności jak i aspektu finansowego. Nacisk kładziony na rozwój, pozwala nadążać nad światowymi trendami, które panują w danym momencie w branży diagnostyki obrazowej. Dziedzina ultrasonografii jest dynamicznie rozwijającą się gałęzią, za którą trzeba podążać na bieżąco.

I znowu, doskonałym przykładem jest właśnie SonoScape – gdzie chiński aparat USG to główny przedmiot oferty, który posiada w swoim portfolio całą gamę aparatów przenośnych jak i stacjonarnych, w różnych cenach. Co najważniejsze SonoScape podąża za światowymi trendami panującymi w diagnostyce obrazowej. W zeszłym roku miała premierę nowa gama aparatów serii P oraz S, która reprezentuje klasę średnią oraz wysoką. Są to doskonałe aparaty stacjonarne wyposażone w najnowsze rozwiązania technologiczne. Oczywiście nie jest to ostatnie słowo tego Producenta, i na ten rok ma już przygotowane kolejne rozwiązania technologiczne, które niebawem ujrzą światło dzienne i na pewno zaskoczą niejednego.

Chiński aparat USG – podsumowanie

Podsumowując, nie należy się obawiać aparatów USG znanych chińskich Producentów. W dzisiejszych czasach są to Produkty nie odbiegające niczym, od oferty europejskich czy też światowych koncernów. Szczegółowa kontrola jakości, skrupulatność podczas montażu a na końcu wsparcie serwisowe i podążanie za dostępnymi nowościami technologicznymi, są gwarantem dobrego jakościowo Produktu. Należy skupić się przede wszystkim na walorach użytkowych, aby aparat spełniał nasze oczekiwania pod względem wykonywanych badań, czyli posiadał odpowiednie oprogramowanie oraz gamę dostępnych głowic, aniżeli na kraju Produkcji.

Polecamy gamę Produktów SonoScape – czołowego chińskiego Producenta aparatów USG, aby na własnej skórze przekonali się Państwo o jakości i niezawodności oferowanych urządzeń, które są dostępne już od ok. 30 000,00 zł brutto.

 

 

Dodaj komentarz

Potrzebujesz oferty na USG? Oddzwonimy!
Przekierowanie X