Zakup taniego aparatu USG – na co należy zwrócić szczególną uwagę

Zakup drogich rzeczy zawsze wiąże się ze strachem przed podjęciem właściwej decyzji. Tani aparat USG wcale nie jest taki tani jeśli mamy na myśli kwotę, którą należy przeznaczyć na zakup, czyli ok. 30 000,00 zł. Jest to wartość za którą możemy zakupić swój pierwszy pełnowartościowy ultrasonograf.

Ultrasonografy są drogimi urządzeniami więc pojęcie „tani” tylko pozycjonuje sprzęt. Na rynku istnieje wiele firm oferujących aparaty USG w tej półce cenowej. W tym artykule postaram się Państwu opisać na co zwrócić szczególną uwagę, podczas zakupu taniego aparatu USG, tak aby zakup spełnił 100% oczekiwań. Kupując aparat USG niekiedy musimy patrzeć w przyszłość i zastanowić się czy to czego potrzebujemy w danym momencie, zaspokoi nasze oczekiwania za rok. Czy wybrany przez nas model aparatu ma jakiekolwiek możliwości rozbudowy, które mogą być nam potrzebne za jakiś czas. Na wstępie dodam, że Producent SonoScape posiada szeroką gamę modeli aparatów USG w zróżnicowanych cenach od ok. 30 000 zł do 200 000 zł. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie, poszukując urządzenia jakim jest tani aparat USG.

Jakość obrazowania ultrasonografu gdy planujemy zakup taniego aparatu USG

Jest to kluczowy punkt, na który powinniśmy zwrócić przede wszystkim szczególną uwagę. Bardzo często najtańsze aparaty USG oferują słabą jakość obrazu, na podstawie której ciężko jest postawić jakąkolwiek diagnozę. Ważny jest aspekt, możliwość przetestowania aparatu USG przed zakupem, tak aby utwierdzić się, że jakość obrazu jest dla nas wystarczająca. Warto też tutaj wziąć pod uwagę rozwój naszych umiejętności diagnostycznych, które aparat po mimo niskiej ceny zakupu, powinien w jakiś sposób zaspokoić. Jakość obrazowania uzależniona jest również od głowic. Im większa paleta dostępnych głowic, tym większe prawdopodobieństwo, że znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie. Należy zwrócić uwagę na jakość wykonania przetworników oraz liczbę elementów obrazujących w danej głowicy. Większa liczba kryształów piezoelektrycznych pozwala na otrzymywanie obrazu o lepszej rozdzielczości – a w efekcie jakości.

SonoScape oferuje do każdego swojego aparatu co najmniej kilka lub kilkanaście modeli głowic. Różnią się one częstotliwościami w jakich pracują, długością czoła głowicy i liczbą elementów obrazujących. Taka paleta daje nam możliwość dobrania przetwornika zgodnie z naszymi potrzebami.

Możliwości taniego aparatu USG.

Poprzez pojęcie możliwości mamy na myśli kilka ważnych aspektów. Po pierwsze, tryby obrazowania aparatu USG. Większość tanich aparatów USG nie ma nawet trybu color i power doppler. Są to tzw. aparaty czarno-białe, które pracują w trybie 2D. Nie zawsze wykorzystujemy te tryby, jednak samo posiadanie przez aparat tych modułów, świadczy o jego zaawansowaniu – co wpływa na jego korzyść. Nie musimy się martwić o to w przyszłości i dopłacać pieniędzy za rozbudowę aparatu, kiedy dany moduł okaże się nam niezbędny. To samo tyczy się dopplera pulsacyjnego i ciągłego. Poza trybami pracy są jeszcze dostępne dodatkowe funkcje, takie jak obrazowanie panoramiczne czy też trapezoidalne. W skrócie im aparat posiada bogatsze wyposażenie w standardzie, tym lepiej dla nas.

SonoScape posiada w swojej ofercie jeden aparat czarno-biały, jest to model E1, natomiast wszystkie pozostałe urządzenia posiadają w swojej podstawowej konfiguracji color i power doppler, doppler pulsacyjny czy też obrazowanie panoramiczne. Każdy z ultrasonografów można doposażyć w moduł kardiologiczny wraz z dopplerem ciągłym. Wybierając aparat SonoScape nie zamykamy się na możliwości rozwoju.

Serwis i okres gwarancji ultrasonografu

Szanujący klienta, czołowi Producenci zapewniają serwis gwarancyjny i pogwarancyjny na terenie Europy. Przecież nie będziemy bawić się w odsyłanie sprzętu na naprawę do Chin, tracąc czas i pieniądze z powodu konieczności wypożyczenia aparatu na czas naprawy. Co więcej, wymagają aby każdy autoryzowany dystrybutor powinien być również autoryzowanym punktem serwisowym. Okres gwarancji powinien wynosić minimum 24 miesiące. Czasami można natknąć się na ofertę aparatów nowych z roczną gwarancją, jednak jest to stanowczo za krótki okres czasu. Należy pamiętać, iż serwis aparatów USG jest kosztowny.

tani aparat USG

Oczywiście każdy tani aparat USG SonoScape, spełnia te kryteria, gdzie obecnie na terenie Polski, w zależności od regionu, posiada 3 dystrybutorów, z których każdy świadczy usługi serwisowe. Dodatkowo w Amsterdamie znajduje się Europejski punkt serwisowy wraz z ośrodkiem szkoleniowym, dla nowo zatrudnionych inżynierów serwisu. Standardowy okres gwarancji wynosi 24 miesiące, jednak istnieje możliwość odpłatnego przedłużenia gwarancji nawet do okresu 5 lat.

Jakość wykonania ultrasonografu. Czy tani aparat USG może być dobry?

Nie możemy zapomnieć o kwestii związanej z jakością użytych do Produkcji materiałów i spasowania elementów. Aparat musi być solidnie wykonany, zwłaszcza jeśli mówimy o aparatach przenośnych. Elementy ruchome, takie jak pokrywa, czy też ekran muszą pracować płynnie, bez nadmiernych luzów. Musimy pamiętać, że te elementy będą najbardziej narażone na zużycie ze względu na konieczność złożenia aparatu do transportu. W aparatach stacjonarnych ważna jest regulacja wysokości oraz kąta położenia pulpitu, a także ruchomy przegub monitora. Wszystkie elementy muszą sprawiać wrażenie solidnych.

Aparaty USG SonoScape słyną z jakości wykonania oraz bezawaryjności. Wszystkie aparaty zaraz po wyprodukowaniu przechodzą szczegółową kontrolę jakości co jest gwarantem długiej bezproblemowej pracy.

Podsumowując, wybór każdego aparatu USG, czy to taniego czy też drogiego, zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem. Aby to ryzyko zminimalizować musimy podejść do tego procesu bardzo skrupulatnie. Warto skorzystać z usług profesjonalnych firm z doświadczeniem, co znacznie skróci czas poszukiwań. Fachowe doradztwo,  elastyczność to tylko nieliczne z cech które wyróżniają firmę WhiteMed Sp. z o.o. autoryzowanego dystrybutora SonoScape. Jesteśmy dla Państwa partnerem, który z pewnością wspomoże przejść przez ten skomplikowany proces z gwarancją satysfakcji.

 

Potrzebujesz oferty na USG? Oddzwonimy!
Przekierowanie X