TOP3 – tani ultrasonograf dla Twojej kliniki

Wiele mówi się o nowoczesnych technologiach diagnostyki obrazowej. Jednak nie zawsze każdy z użytkowników poszukuje ultrasonografu, który ma spełniać wymagania wysokiej jakości diagnostyki obrazowej. W dzisiejszym artykule przedstawimy trzy tanie ultrasonografy za rozsądną cenę, które są w stanie spełnić podstawowe wymagania diagnostyczne i dlaczego warto się nimi zainteresować. Zapraszamy do lektury!

Czy tani aparat USG oznacza niską jakość obrazowania ultrasonograficznego?

 

Wśród diagnostów często można zauważyć obiegową opinię, że tani aparat USG nie spełni żadnych wymagań diagnostycznych dotyczących standardowych ultrasonografów. Nie jest to jednak pogląd prawdziwy. Podejmując temat jakości obrazowania oraz oczekiwań względem tego parametru, należy zacząć od przeznaczenia ultrasonografu. W sytuacji, gdy aparat USG będzie miał zastosowanie w gabinecie fizjoterapeutycznym jako funkcja jedynie wspierająca, należy wziąć pod uwagę, że tam kluczowymi czynnikami nie będzie wysoka rozdzielczość obrazu ultrasonograficznego, a zdecydowanie bardziej mobilność, prostota działania oraz szybkość uruchamiania aparatu USG.

Dodatkowo kilku producentów jak np. Sonoscape w ramach swojej polityki sprzedaży ogranicza koszty powstawania aparatów USG np. poprzez ograniczenia wydatków marketingowych lub stosowania wspólnych platform sprzętowych ograniczających koszty wytwarzania nowych technologii ultrasonograficznych. Dzięki temu użytkownik końcowy otrzymuje budżetowy aparat USG posiadający cechy ultrasonografów klas wyższych. Poniżej przygotowaliśmy zestawienie trzech interesujących, tanich aparatów USG którymi warto się zainteresować, poszukując taniego ultrasonografu.

 

Tani ultrasonograf Sonoscape E1 – wstęp do świata ultrasonografii

 

To pierwszy przykład aparatu USG o zaskakująco rozbudowanych możliwościach. Tani ultrasonograf Sonoscape E1 został stworzony dla początkujących lekarzy, którzy dopiero rozpoczynają swoją pracę w roli diagnosty ultrasonograficznego. Jest to także lider w segmencie mobilnych, przenośnych ultrasonografów. Jedną z grup docelowych dla tego czarno-białego aparatu USG jest również rynek fizjoterapeutyczny, którego wymagania zostały uwzględnione przy projektowaniu tego taniego ultrasonografu.

Do największych atutów tego aparatu USG należy jego mobilność i możliwość wykonywania badania ultrasonograficznego w niemal każdych warunkach. Niska waga, możliwość pracy na wbudowanym akumulatorze, przejrzysty i przejrzysty interface nie sprawi problemów w obsłudze nawet niedoświadczonym użytkownikom. Po mimo niskiej ceny, ten aparat USG posiada wiele technologii poprawiających jakość obrazu oraz podnoszących komfort pracy. To idealny, nowoczesny ale zarazem prosty aparat USG dla fizjoterapeutów i początkujących diagnostów.

 

Aparat USG Sonoscape E2 – budżetowy, mobilny ultrasonograf o dużych możliwościach

 

Aparat USG Sonoscape E2 ten przenośny ultrasonograf jest aparatem USG wyposażonym we wszystkie tryby obrazowania włączając w to pakiet narzędzi dopplera: color, power, spektralny i fali ciągłej. Te możliwości pozwalają, aby ten przenośny aparat USG znalazł zastosowanie w każdej dziedzinie medycyny np. badanie tkanek miękkich tj. piersi lub tarczycy, badań naczyniowych, identyfikacji splotów nerwowych, badaniach Point-of-Care i wiele innych.

Niewielka masa własna, możliwość pracy na wbudowanym akumulatorze, przejrzysty i czytelny interface nie sprawią problemów w obsłudze nawet początkującym użytkownikom. Dysk SSD, który jest wbudowany w ten tani ultrasonograf pozwala na szybki start i płynną pracę systemu. Dzięki swojej pojemności 500GB jest w stanie pomieścić bardzo dużą liczbę badań wraz z raportami. Praca na tym aparacie to sama przyjemność.

 

Ultrasonograf Sonoscape P20 – aparat USG klasy średniej w atrakcyjnej cenie

 

Aparat USG SonoScape P20 jest nowym, stacjonarnym ultrasonografem klasy średniej z nowej gamy tanich aparatów USG, oznaczonych przez Producenta – Sonoscape, jako seria „P”. Ten aparat USG posiada najnowsze rozwiązania techniczne, które jeszcze niedawno były zarezerwowane tylko i wyłącznie dla aparatów klasy wyższej. 21,5 calowy ekran główny, 13 calowy ekran dotykowy, zawansowana obróbka obrazu czy też głowice wykonane w technologii Single Cristal, to tylko nieliczne atrybuty, świadczące o wyższości systemu P20 nad innymi aparatami oferowanymi w tej klasie.

Podsumowanie – niedrogie aparaty USG dla Twojej kliniki lub gabinetu – czy warto się nimi zainteresować?

 

Podsumowując, aby cieszyć się fabrycznie nowym aparatem USG renomowanej marki wystarczy wydać dwadzieścia sześć tysięcy złotych brutto. Za tą cenę otrzymamy mobilny ultrasonograf, który spełni wymagania w zakresie podstawowej diagnostyki obrazowej np. w gabinetach fizjoterapii czy rehabilitacji medycznej. Dodatkowo umożliwi początkującemu diagnoście rozszerzenie praktycznej wiedzy w dziedzinie ultrasonografii relatywnie niskim kosztem. To interesująca oferta dla wszystkich, chcących rozpocząć swoją przygodę z ultrasonografią.

Niedrogi aparat USG wcale nie musi oznaczać niskiej jakości obrazowania ultrasonograficznego. Oczywistą kwestią jest fakt, że tani aparat USG nie znajdzie zastosowania w każdej specjalizacji klinicznej, lub nie spełni wszystkich wymaga, ale z pewnością przy dokonaniu właściwego wyboru powinien być użytecznym wsparciem w podstawowej diagnostyce obrazowej przez długie lata. Przy dokonywaniu wyboru taniego aparatu USG warto wziąć pod uwagę nie tylko cenę, ale także pochodzenie oraz markę danego modelu ultrasonografu. Te czynniki mogą być kluczowe w kontekście wyboru taniego aparatu USG.

Potrzebujesz oferty na USG? Oddzwonimy!
Przekierowanie X