Przenośny aparat USG cena – ile kosztuje mobilny ultrasonograf?

Na rynku przenośnych aparatów USG od lat panuje ostra konkurencja. Różni producenci mobilnych ultrasonografów walczą o pozycję w tym segmencie zarówno oferując atrakcyjną cenę mobilnych aparatów USG jak również walcząc innymi czynnikami niż cena przenośnego ultrasonografu. Jak odnaleźć się, gdy musimy zakupić mobilny aparat USG i jakimi czynnikami należy kierować się, dokonując takiego zakupu? Zapraszamy do lektury!

Przenośny aparat USG cena – jak znaleźć różnicę pomiędzy drogim a tanim mobilnym aparatem USG?

 

Definiując różnicę pomiędzy tanim a drogim aparatem USG należy wyznaczyć granicę budżetowości danego aparatu USG. Oczywiście granica ta definiowana jest przede wszystkim ceną ultrasonografu. Jest także zależna od danego producenta – inaczej mobilny aparat USG klasy budżetowej wyceniany jest w ofercie producenta aparatów USG premium, a inaczej w wypadku firmy produkującej ultrasonografy niższej klasy. Przyjmuje się jednak, że w Polsce nowe aparaty USG oscylujące w cenie poniżej czterdziestu tysięcy złotych w większości przypadków kwalifikują się do klasy budżetowo – ekonomicznej.

Czy poza ceną istnieją elementy, lub cechy które pozwalają odróżnić tani i drogi mobilny aparat USG? Z pewnością jest to zestaw cech i możliwości diagnostycznych, które dany mobilny ultrasonograf posiada. Dodatkowo istotnym wyznacznikiem może być także jakość użytych podzespołów, a także zakres i okres gwarancji producenta.

 

Tani mobilny ultrasonograf – na jakie kompromisy będziemy musieli się zgodzić?

 

Poszukując taniego mobilnego ultrasonografu będziemy musieli zgodzić się na kompromisy dotyczące zakresu i możliwości diagnostycznych takiego aparatu USG, ale także samej jakości obrazowania. Poszukując niedrogiego aparatu USG na przykład będąc fizjoterapeutą będziemy mogli zrezygnować z kolorowego obrazu na rzecz czarno białego, a także braku dopplera w większości przypadków. Jednak istnieją marki ultrasonograficzne, które mimo niedużej ceny, którą przyjdzie nam zapłacić za dany aparat USG mogą zaoferować sprzęt, który w tych warunkach finansowych jest w stanie zaoferować o wiele więcej niż inni.

Przykładem takiego podejścia jest marka Sonoscape i ultrasonograf Sonoscape E1. SonoScape E1 jest liderem wśród budżetowych przenośnych aparatów USG, stworzonych na potrzeby rozwijającego się rynku fizjoterapeutycznego oraz dla początkujących lekarzy, zaczynających swoją przygodę z ultrasonografią. Ten przenośny czarno-biały aparat jest niezastąpionym narzędziem diagnostycznym, umożliwiającym wykonanie badania w każdych warunkach. Mimo budżetowego charakteru E1 posiada wiele technologii spotykanych w aparatach USG wyższej klasy np. posiadając spektralny doppler umożliwiający monitorowanie szybkości przepływów. Dzięki takiemu podejściu, aparat USG E1 oferuje o wiele więcej możliwości niż wskazywałaby na to jego cena.

Jak podejść do zakupu mobilnego ultrasonografu?

 

Przede wszystkim najważniejszą kwestią jaka powinna towarzyszyć zakupowi mobilnego aparatu USG jest prawidłowa analiza potrzeb diagnostycznych oraz zadań, jakie stawiać będziemy przed ultrasonografem. Dopiero wtedy, wykonując rzetelną i kompleksową analizę potrzeb będziemy w stanie określić jakiego rodzaju ultrasonograf powinien pracować w naszej klinice. Po określeniu tych parametrów powinniśmy dokonać przeglądu rynku ultrasonografów mobilnych i w określonym przez nas budżecie znaleźć odpowiednie dla nas oferty aparatów USG

Istotną kwestią poza samymi analizami potrzeb diagnostycznych jest określenie przejrzystego budżetu na zakup mobilnego aparatu USG. Ceny ultrasonografów mobilnych tej samej klasy mogą różnić się w zależności od marki i producenta, stąd warto od samego początku określić czy celujemy w zakup przenośnego aparatu USG marki premium czy raczej poszukujemy sprzętu do producenta niższej klasy cenowej.

Klasy cenowe mobilnych ultrasonografów? Ile kosztuje mobilny ultrasonograf?

 

Gdy rozpoczynamy proces poszukiwania właściwego, przenośnego aparatu USG próbujemy określić budżet na zakup takiego ultrasonografu. Jeżeli taki aparat USG ma stanowić nasz pierwszy w życiu ultrasonograf, należy odpowiedzieć sobie na pytanie o to jaki budżet przeznaczyć na zakup takiego aparatu USG?

Ceny takich ultrasonografów rozpoczynają się już od mniej niż trzydziestu tysięcy złotych z czego aparaty USG w tej cenie będą stanowczo zaliczały się do klasy ultrasonografów budżetowych oferujących jedynie podstawowe funkcjonalności. Kwota w przedziale od pięćdziesięciu tysięcy złotych  górę pozwala już na aspirację do klasy średniej aparatów USG przenośnych. Każdy budżet przekraczający tą kwotę stanowczo zwiększa elastyczność poszukiwań idealnego przenośnego ultrasonografu.

 

Podsumowanie – przenośny aparat USG – ile wyniesie jego cena?

 

Podsumowując, myśląc o cenie mobilnego aparatu USG możemy podejść do tego zagadnienia na dwa sposoby. Pierwszym jest myślenie ekonomiczne – mobilne wersje aparatów USG w podstawowych wersjach są najczęściej jednymi z najtańszych ultrasonografów w gamie. W takim podejściu stosunkowo łatwo będzie nam odnaleźć mobilny aparat USG, który będziemy mogli zastosować do diagnostyki ogólnej i będzie spełniał najbardziej typowe zadania z tego obszaru.

Jeżeli jednak oczekujemy od przenośnego aparatu USG funkcjonalności zbliżonych do stacjonarnych aparatów USG na mobilny ultrasonograf musimy przygotować poważniejszą sumę, gdyż ceny takich aparatów potrafią przekroczyć kwotę nawet sześćdziesięciu tysięcy złotych. W takiej sytuacji otrzymujemy jednak mobilny ultrasonograf, który spełni znacznie większe oczekiwania i potrzeby diagnostyczne niż modele podstawowe i w większości przypadków będzie mógł pełnić funkcję pełnoprawnego i jedynego aparatu USG działającego w danej klinice.

W wypadku oferty mobilnych aparatów USG marki Sonoscape w ofercie producenta znajdziemy zarówno modele ultrasonografów mobilnych segmentu budżetowego, jak również tych które mogą pełnić funkcję samodzielnych i pełnoprawnych mobilnych aparatów USG, stanowiących kompleksowe rozwiązanie w zakresie diagnostyki obrazowej.

Potrzebujesz oferty na USG? Oddzwonimy!
Przekierowanie X