Jak wybrać najlepszy aparat USG do swoich potrzeb diagnostycznych? Podpowiadamy!

W dzisiejszych czasach rynek urządzeń do diagnostyki obrazowej, jakimi są ultrasonografy jest bardzo szeroki. Wielkość oferty poszczególnych marek ultrasonograficznych, jak również typy poszczególnych aparatów USG potrafią przyprawić o zawrót głowy. W dzisiejszym artykule podpowiemy w jaki sposób wybrać ultrasonograf, który w pełni spełni nasze oczekiwania diagnostyczne, a przy tym będzie to wybór racjonalny cenowo. Zapraszamy do lektury!

Wybór aparatu USG – najważniejsza jest analiza potrzeb klinicznych

 

Podstawą do wyboru aparatu USG dla danej kliniki jest analiza potrzeb klinicznych. Oznacza to stwierdzenie do czego dany aparat USG będzie wykorzystywany docelowo i jaka będzie jego rola w danej placówce medycznej. Mając na uwadze kompleksową analizę potrzeb klinicznych z pewnością należy także wziąć pod uwagę możliwości jakie będą potrzebne ze stronu ultrasonografu nie tylko obecnie, lecz także w czasie najbliższych kilku lat. Do analizy potrzeb klinicznych z pewnością warto zaprosić kilku przedstawicieli wybranych przez nas marek ultrasonograficznych.

Aparaty USG marki Sonoscape z powodzeniem odpowiadają na tego typu oczekiwania. Ich skalowalna architektura oprogramowania pozwala na zaspokajanie nie tylko aktualnych, ale również przyszłych potrzeb klinicznych.

Decyzja o wyborze ultrasonografu – czy potrzebna nam jest mobilność, czy wysoka wydajność?

 

Kolejnym punktem, po analizie potrzeb klinicznych jest decyzja o tym jakiego konkretnie modelu aparatu USG poszukujemy. Najprostszą osią podziału w tym wypadku jest wybór pomiędzy stacjonarnym, a mobilnym aparatem USG. Najprostszą osią podziału w takiej sytuacji jest wybór pomiędzy aparatem USG stacjonarnym, a ultrasonografem mobilnym. W zależności od określonych potrzeb klinicznych mobilność danego aparatu USG może być czynnikiem decydującym lub jedynie kwestią dodatkową, która wręcz może być w określonych przypadkach całkowicie pomijalna dla użytkownika.

W wypadku aparatów USG marki Sonoscape potencjalny użytkownik ma do dyspozycji zarówno ultrasonografy stacjonarne jak i urządzenia mobilne. W zależności od własnych preferencji może poruszać się płynnie pomiędzy tymi dwoma rodzajami urządzeń. W wypadku aparatów USG mobilnych jedną z charakterystycznych cech marki jest niezwykle dobra ergonomia i kompaktowość urządzeń, co czyni je bardzo poręcznymi i sprawnymi w codziennym użytkowaniu nawet w najtrudniejszych warunkach klinicznych. Z kolei stacjonarne aparaty USG tej marki to synonim dopasowania do potrzeb użytkownika oraz otwartość na możliwości rozbudowy o kolejne komponenty. To z pewnością zalety, które należy wziąć pod uwagę w kontekście wyboru odpowiedniego aparatu USG.

 

Jak wybrać dobrego dystrybutora aparatów USG? Na co należy zwrócić uwagę?

 

Kolejnym etapem, na który należy podjąć w kontekście wyboru aparatu USG jest wybór odpowiedniej firmy, która go dostarczy – czyli dystrybutora ultrasonografów danej marki. Na rynku istnieje najczęściej kilka firm posiadających aparaty USG danej marki, co dodatkowo pogłębia trudność jaką jest wybór właściwego partnera w kontekście zakupu aparatu USG. Jakie cechy powinien posiadać idealny dystrybutor aparatu USG marki, którą wybraliśmy w kontekście zakupu ultrasonografu?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na sam sposób pracy dystrybutora. Istotnymi wskaźnikami jakości powinno być posiadanie własnego, autoryzowanego serwisu, dostępność aparatów USG na terenie Polski „od ręki” czy współpraca z renomowanymi doradcami finansowymi, którzy sprawnie przeprowadzą nas przez procedurę leasingu aparatu USG – który obecnie jest jedną z najczęściej spotykanych form zakupów ultrasonografów. Warto wziąć te czynniki pod uwagę w kontekście wyboru idealnego dostawcy naszego nowego sprzętu do diagnostyki obrazowej.

Cena ultrasonografu jako wyznacznik jakości marki aparatu USG – prawda czy fałsz?

 

Jednym z najważniejszych kryteriów wyboru aparatu USG wg. Danych rynkowych jest cena ultrasonografu. Poszukując aparatu USG o określonych parametrach kierujemy się głównie warunkami cenowymi zakupu ultrasonografu. Jednocześnie stopniowo rośnie świadomość użytkowników w zakresie cen aparatów USG i stopniowe wychodzenie z marek ultrasonograficznych mających problemy z jakością obrazowania lub wykonania. W jaki sposób wybrać więc solidny aparat USG nie dysponując szerokimi możliwościami budżetowymi?

Z pomocą przychodzą takie marki jak Sonoscape, które oferują solidne ultrasonografy we wszystkich klasach cenowych i zastosowaniach w korzystnych warunkach zakupowych. Osiągnięte jest to poprzez przemyślany proces projektowania i produkcji aparatów USG w celu uzyskania maksymalnie korzystnej ceny relatywnie niskiej w stosunku do jakości jaką oferują ultrasonografy tej marki. Ta filozofia powoduje, że zarówno osoby poszukujące budżetowego aparatu USG jak i te dla których wysoka jakość obrazowania stoi na pierwszym miejscu – otrzymają pełnoprawny produkt spełniający ich wymagania diagnostyczne jak również w zakresie korzystnej ceny aparatu USG.

 

Podsumowanie – jak wybrać najlepszy aparat USG do swoich potrzeb diagnostycznych?

 

Podsumowując – wybór aparatu USG z pewnością nie należy do czynności łatwych ani szybkich w realizacji. Zakup każdego ultrasonografu powinien zostać poprzedzony gruntowną analizą rynku i własnych potrzeb diagnostycznych. Ultrasonograf powinien spełniać większość z nich, w szczególności w zakresie jakości obrazowania i możliwej przyszłej rozbudowy o konkretne komponenty lub funkcjonalności. W takim przypadku taki rozwój należy z pewnością przewidzieć i zaplanować pod to wybór odpowiedniego aparatu USG.

W wypadku ultrasonografów marki Sonoscape należy zwrócić szczególną uwagę na możliwości skalowania się tych aparatów USG wraz z coraz częściej zmieniającymi się potrzebami eksploatacyjnymi. Dzięki zastosowaniu uniwersalnych platform ultrasonograficznych aparaty USG Sonoscape są jednym z najlepszych rozwiązań w dziedzinie aparatów USG nie tylko do diagnostyki ogólnej, ale także do określonych specjalizacji klinicznych, które mają specyficzne oczekiwania w zakresie diagnostyki obrazowej. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z ofertą ultrasonografów tej marki na naszych stronach internetowych.

Potrzebujesz oferty na USG? Oddzwonimy!
Przekierowanie X