Aparat USG autoryzowany dystrybutor danej marki – dlaczego warto kupić ultrasonograf z pewnego źródła?

Na współczesnym rynku ultrasonograficznym możemy spotkać wiele źródeł zakupu aparatów USG. Istnieje wiele podmiotów, u których możemy nabyć używany lub nawet nowy sprzęt do diagnostyki obrazowej, jednak nie posiadający autoryzacji producenta aparatów USG, znajdujących się w jego ofercie. Czy warto zatem zakupić aparat USG w takim miejscu? W dzisiejszym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie czy zakup ultrasonografu od autoryzowanego dystrybutora danej marki ma sens i czy warto jest kupić aparat USG z takiego źródła. Aparat USG autoryzowany dystrybutor – Zapraszamy do lektury!

Autoryzowany dystrybutor aparatów USG – co to właściwie oznacza?

 

Autoryzacja w wypadku dystrybutora ultrasonografów oznacza nabycie praw do przedstawicielstwa i sprzedaży danej marki ultrasonograficznej na terenie danego kraju. Poza samym asortymentem w postaci aparatów USG autoryzowany dystrybutor przejmuje najczęściej sposób serwisowania i konserwacji aparatów USG, a także podąża za rozwój linii produktowych producenta tj. wprowadza nowe modele aparatów USG na terenie kraju, w którym otrzymał autoryzację.

W dużym skrócie autoryzowany dystrybutor ultrasonografów najczęściej oznacza firmę związaną z daną marką ultrasonograficzną umową dystrybucyjną na sprzedaż aparatów USG wraz z całym zapleczem serwisowym i obsługowym tego procesu.

 

Zakup ultrasonografu od autoryzowanego dystrybutora, a gwarancja

 

To jeden z najważniejszych argumentów, przemawiających za zakupem aparatu USG u autoryzowanego dystrybutora danej marki jest pewność co do zasad i etyki przestrzegania gwarancji. Autoryzacja dystrybutora to także konieczność respektowania wymogów gwarancyjnych aparatów USG co jest nie bez znaczenia w kontekście bezproblemowej eksploatacji. Autoryzowany dystrybutor aparatów USG jest zobowiązany przy sprzedaży ultrasonografu nowego przenieść na naszą rzecz wszystkie uprawnienia gwarancyjne przysługujące użytkownikowi aparatu USG danej marki.

 

 

Finansowanie ultrasonografu u autoryzowanego dystrybutora – czy jest korzystniejszy?

 

To kolejny argument, przemawiający za zakupem aparatu USG od autoryzowanego dystrybutora, który warto poruszyć. W wypadku zakupu ultrasonografu, nabywanego od autoryzowanego dystrybutora aparatów USG uzyskujemy jednocześnie dostęp do wielu ofert produktów finansowych umożliwiających sfinansowanie zakupu ultrasonografu. Zarówno w sytuacji, gdy poszukujemy kredytu na aparat USG lub chcemy skorzystać z leasingu ultrasonografu, autoryzowany dystrybutor aparatów USG posiada współpracujące podmioty finansowe, mające właściwą ofertę dla takiej transakcji.

W wypadku zakupu ultrasonografu w miejscu, które nie posiada odpowiedniej autoryzacji w większości przypadków jesteśmy skazani na samodzielne pozyskanie finansowania ultrasonografu. Nie mając w tym wypadku wsparcia ze strony dystrybutora istnieje ryzyko, że otrzymamy mniej atrakcyjną ofertę niż w wypadku zakupu w renomowanym miejscu i pozornie atrakcyjna cena za zakup aparatu USG okaże się na koniec dnia znacznie droższą i kosztowną opcją.

 

Bezpłatna instalacja testowa ultrasonografu u autoryzowanego dystrybutora USG

 

W wypadku autoryzowanych dystrybutorów aparatów USG powszechną praktyką sprzedażową jest możliwość bezpłatnego testu aparatu USG we własnych warunkach klinicznych. To stosunkowo powszechna praktyka, która ma na celu możliwie obiektywną ocenę możliwości ultrasonografu w docelowej klinice, przy zachowaniu specyfiki diagnozowania pacjentów. W wypadku autoryzowanych dystrybutorów aparatów USG możliwość uzyskania bezpłatnie tego rodzaju testu aparatu USG nie powinno stanowić żadnego większego problemu.

W wypadku zakupu ultrasonografu od dystrybutora nie posiadającego autoryzacji należy założyć, że wykonanie testu przed zakupem danego modelu aparatu USG. Powoduje to, że zakup, którego dokonujemy jest w praktyce zakupem „w ciemno”. Brak możliwości sprawdzenia aparatu USG we własnych warunkach klinicznych jest w naszej opinii jedną z podstawowych czynników nabycia aparatu USG.

 

Podsumowanie – aparat USG od autoryzowanego dystrybutora danej marki – czy warto?

 

Podsumowując zakup aparatu USG od autoryzowanego dystrybutora wiąże się z wieloma argumentami przemawiającymi za tym sposobem nabycia ultrasonografu. Najważniejszym z nich jest pewność i bezpieczeństwo transakcji wraz z późniejszą opieką gwarancyjną nad ultrasonografem zakupionym u autoryzowanego dystrybutora danej marki ultrasonograficznej. Pozwala to na planowanie eksploatacji ultrasonografu bez ryzyka zwiększonych kosztów wynikających z utrudnionego serwisowania i eksploatacji ultrasonografu.

W wypadku dystrybutorów znanych marek, takich jak Sonoscape autoryzację na dystrybucję aparatów USG posiada najczęściej więcej niż jedna firma w Polsce. Jednak biorąc pod uwagę standardy narzucane przez producenta, konieczne przy uzyskaniu autoryzacji do sprzedaży danego typu i modeli aparatów USG – możemy być pewni, że wszystkie te podmioty mają podstawę do świadczenia określonego standardu usług.

Potrzebujesz oferty na USG? Oddzwonimy!
Przekierowanie X